Logo Sztab Ostrów Wlkp

Dzięki wam zebraliśmy już: 519794.45 złotych!

Kolejny Finał zakończony rekordem!

Nasz sztab pracował do godziny 5, aby dokładnie zliczyć wszystkie pieniądze przekazane przez ostrowian dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 26. Finał WOŚP po raz pierwszy w historii zakończyliśmy z kwotą przekraczającą 200 tys. złotych! Suma ta jeszcze wzrośnie, ponieważ nadal można licytować nasze przedmioty na aukcjach Allegro, na które zapraszamy. Dzień Finału zakończyliśmy kwotą 203 356, 89 złotych!

Bez wątpienia ogromnym zaskoczeniem dla nas samych była suma, jaką udało się zebrać podczas licytacji na Dużej Scenie w Ostrowskim Centrum Kultury. Aukcje trwały aż do godziny 22 i podczas nich udało się wylicytować około 70 przedmiotów za łączną kwotę 63 104 złotych! Dla przypomnienia, w minionym roku w puszce z licytacji znalazło się 27 030 złotych.

Rekord padł też w liczbie osób, które w tym roku zarejestrowały się w bazie potencjalnych dawców szpiku. Fundacja DKMS gra z ostrowskim WOŚP już od kilka lat, jednak jeszcze nigdy tyle osób nie zapisało się do bazy – w tym roku było to aż 56 osób (rok temu – 18)! Nie zawiedli również krwiodawcy, gdyż podczas tegorocznej akcji „Wielka Kropla Krwi” krew oddały 44 osoby.

W tym roku po raz drugi zorganizowaliśmy bieg na specjalną – wośpową – okazję. Po debiucie rok temu, podczas którego pobiegło 100 osób, tym razem na mecie stanęło… 348 biegaczy! Wasze zainteresowanie biegiem przerosło nasze najśmielsze oczekiwania, bo pula początkowych 300 numerów wyczerpała się dobę przed planowanym zakończeniem rejestracji. Same wpłaty z wpisowego na bieg, zasiliły konto ostrowskiego sztabu o ponad 6 tys. złotych!

14 stycznia w Ostrowie WOŚP grał w wielu miejscach – ile udało nam się uzbierać podczas poszczególnych wydarzeń?

7. OLPNA dla WOŚP: 8 539,94 zł

Zumba Fitness & Salsa dla WOŚP: 1 886,06 zł

OTB Lotka: 1 056,63 zł

Alternatywnie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy: 9 816,46 zł

DZIĘKUJEMY wszystkim osobom, które w choćby najmniejszy sposób pomogły nam tworzyć kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – wolontariuszom, osobom, które podarowały przedmioty na licytacje, uczestnikom wszystkich wydarzeń, gości Ostrowskiego Centrum Kultury, wszystkim zaangażowanym w organizację oraz tym, którzy wrzucili do puszek choćby grosik. Każdej osobie, która zagrała z nami dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.

kolaz2018