Logo Sztab Ostrów Wlkp

Dzięki wam zebraliśmy już: 519794.45 złotych!

Kompendium wiedzy wolontariusza

Drodzy Wolontariusze! Już w niedzielę wyruszycie na ulice naszego miasta, aby po raz 24 zagrać wraz z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Mamy dla Was kilka ważnych informacji organizacyjnych.

12495215_1112366158782996_819595930231049193_n

Już od godziny 8:00 będziecie mogli odebrać swoje puszki w Ostrowskim Centrum Kultury, natomiast zdawanie ich będzie możliwe w godzinach 15:00-19:00. Pamiętajcie, że to Wy odpowiadacie za swoją puszkę, dlatego każdy wolontariusz musi pojawić się rano w OCK, aby ją zabrać, a następnie osobiście zdać.

W tym roku, każdy z Was dostanie od nas rozliczenie swojej puszki. Będą one do odbioru już w dniu finału bądź w OCK przez cały kolejny tydzień. Przeliczenie pieniędzy znajdujących się w Waszej puszce wymaga czasu, dlatego w dniu finału będziecie musieli za swoim rozliczeniem poczekać.

Ostrowskie Centrum Kultury będące miejscem centralnym finału WOŚP w naszym mieście to miejsce dla Was. Możecie tam przyjść, aby chwilę odpocząć, ogrzać się. Około godziny 13:00 będzie tam czekać na Was ciepła zupa oraz herbata. Przypominamy, że w dzień finału wolontariusze posiadający identyfikator WOŚP mogą bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej. Także Fanaberia Art Club częstować będzie wszystkich wolontariuszy bezpłatną, ciepłą herbatą. Natomiast w Cool Pizzy (ul. Kolejowa 5, ul. Kaliska 120) czeka na Was także darmowa, ciepła herbata oraz duża Margherita w cenie 10 zł.

10 stycznia ostrowscy policjanci będą dbali o Wasze bezpieczeństwo, prosimy jednak, abyście pamiętali o kilku ważnych zasadach, które pomogą Wam uniknąć zagrożeń. Przede wszystkim unikajcie miejsce odludnych, nieoświetlonych i mało uczęszczanych – bram, podwórek, parków czy skwerów. Kwestujcie w grupach najlepiej trzyosobowych, nigdy w pojedynkę! Jeśli zostaniecie napadnięci natychmiast zawiadomcie o tym policję dzwoniąc pod 997 lub 112. Zapamiętajcie jak najwięcej szczegółów dotyczących wyglądu napastnika, pojazdu, do którego wsiadł oraz kierunku ucieczki. Nie bójcie się informować policji, jeśli spotkacie dziwnie zachowujące się osoby, wzbudzające Wasze zaniepokojenie, a także jeśli zauważycie, że ktoś posługuje się podrobionym identyfikatorem i podszywa się pod wolontariusza WOŚP. Pamiętajcie, że to Wasze życie i zdrowie są najważniejsze – w razie niebezpieczeństwa nie ratujcie za wszelką cenę skarbonki.

0 0 votes
Article Rating